BIO

GrubSon to producent, raper, wokalista. 

Artystyczna droga którą pokonał może być mierzona tylko w ilości koncertów i przebytych kilometrów, a obecnie każdy jego koncert to prawdziwe muzyczne wydarzenie, szczególnie dla tych którzy kojarzą go tylko jako artystę związanego ze środowiskiem hip-hopowym. 

Ma na swoim koncie zarówno złote jak i platynowe płyty za swoje Albumy.

Albumy „ Holizm” oraz  „Gatunek L”, zostały nominowane do najważniejszej nagrody muzycznej „ Fryderyk „ w kategorii Album Roku Hip Hop.

GrubSon jako pierwszy pobił rekord YouTub’a i jego piosenka „ Na Szczycie „ jako pierwszy utwór hip-hopowy zdobyła ponad 100 mln wyświetleń!

Jesienią 2018 roku we współpracy z Przemkiem Corso ukazała się książka „GrubSon – na szczycie” , która w nawiązaniu do jego największego hitu, opowiada o tym… że szczytu nie ma, a ciężka praca nigdy się nie kończy.

W 2019 roku Grubson przyjął zaproszenie do kultowego formatu Redbull Soundclash i pokonał Krzysztofa Zalewskiego w bezpośrednim muzycznym starciu przed wielotysięczną publicznością na warszawskim Torwarze. To był dla GrubSona rok przełomowy – to właśnie wtedy odbyła się także specjalna trasa SENTYMENTALNIE TORU z okazji 10 lecia płyty ORS i 15 lecia działalności artystycznej. 10 koncertów w całej Polsce i powiększony skład.

Grubson ma na swoim koncie także aktorski debiut w produkcji TVN „ 1800 gramów”, do której również stworzył tytułową piosenkę w duecie z Anią Dąbrowską. 

27.11.2020 ukazał się ostatni, szósty już studyjny Album Grubsona o przewrotnym tytule „ AKUSTYCZ(NIE)ZUPEŁNIE, który powstał w ścisłej współpracy z gitarzystą i kompozytorem, Jakubem Mitorajem.  

Grubson, znany z doskonałego łączenia gatunków muzycznych i eksperymentowania ze środkami wyrazu, tym razem nagrał płytę w zupełnie świeżej akustyczno elektronicznej odsłonie.

Utwory, podobnie jak w przypadku całej dotychczasowej kariery artysty, są zarówno komentarzem społecznym, jak i opowieścią o nas – ludziach. AKUSTYCZ(NIE)ZUPEŁNIE skupia się na relacjach międzyludzkich, miłości i człowieczeństwie w świecie zdominowanym przez technologię.

Jak sam przyznaje, to jego najbardziej osobista płyta w całej dotychczasowej karierze, której nie byłby w stanie nagrać wcześniej, a dzięki bliskiej współpracy z Jakubem Mitorajem, uzyskał potrzebną perspektywę. Współpraca, która zaczęła się od wspólnych tras koncertowych (Mitoraj to członek Sanepidu Live Band grającego z GrubSonem od lat) i akustycznych brzmień, pozwalających na zupełnie nowe aranże, zdawałoby się skostniałych brzmień, zabrała muzyków we wspólną, nieskrępowaną i bardzo odważną muzyczną podróż. Od naturalnego, czystego brzmienia gitary, po elektroniczne granice gatunków.

Wszystko „zaprojektowane” precyzyjnie tak, aby przy każdym odsłuchaniu zaskakiwać słuchaczy czymś nowym.

Album promują single „UMYSŁ”, „ EMOTIKONY” oraz „ AKTUAL(NIE)LEPSZA WERSJA „

Gościnnie na płycie pojawiają się zaprzyjaźnieni Artyści: Mrozu, Marika, Jarecki, Paprodziad oraz Igor Herbut.